[W] Albatros D.XI prototyp

Czas na coś małego, bezlinkowego i łatwego w montażu. Wracam więc do żywicy i naklejek, traktując cały projkcik jako mała terapię po ostatnim detalowaniu PKZta. 

Albatros D.XI – pierwszy prototyp albatrosa z 11 cylindrowym, 120 konnym silnikiem rotacyjnym Siemens-Halske i ukośnymi wspornikami skrzydeł, majacymi wykorzenić klasyczne olinowanie.

Produkt Karayi jest jak zwykle wysokich lotów. Ponieważ miałem kilka kalek lozengi Microsculpta po Halberstadtcie, postanowiłem właśnie tak wykończyć poszycie, zaczynając od części nośnych platowca.

 

przy kładzeniu spodu przydarzyła się mała awaria, nie będę wypełniał ubytku, ponieważ w tym miejscu powinien pojawić się krzyż

Całość powiedzchni nośnych nie wygląda specjalnie interesująco, ale ujdzie

zacząłem przygotowywać wnętrze od spiłowania imitacji naciągów .

 

 

 

Dorobiłem poduchę, ale mało co widać po implementacji pasów

 

Wzmocnienia żeberek zrobiłem z kalek techmodu dedykowanych pod 48. Jak dla mnie sa zbyt grube, więc przeciąłem je wzdłuż na pół.

 

na koniec tablica, strasznie maleńka, nawet na 48. Zegary naklejone i zatopione w SOLu, a nastepnie kropelka transparentnej farby witrażowej.

Całość przed polączeniem

 

Przyszedł czas na wizualizację kadłuba. Wymysliłem sobie taki scenariusz: najpierw zróżnicuje poszczególne panele, kontrastowo może być nawet wysoko. Nastepnie nałoże kalki i filtry tonujące rozbieżności w barwie. Na koniec maznę olejnymi i....No to do dzieła:

 

Powstał też silnik i nawet po latach detal cieszy oko

 

Kalki same w sobie są nieco przejaskrawione, więc trzeba będzie je jakoś stonować

 

przyszedł czas  na oleje

na końcu werniks akrylowy

 i ostanie zdjęcia przed galerią