[G] Sopwith Camel F.1 2455, Eduard

Amerykański więzień. W maju 1918 Porucznik E.G.Forder z  28 Sqn RAF, został zmuszony do lądowania na wrogim lotnisku Feltre w północnych Włoszech, zajętym przez Flik 60/J. Rywalem Amerykanina okazał się być Porucznik Frank Linke-Crawford (a.k.a Sokół z Feltre), który na swoim Aviatiku D.I wymanewrował Fordera zmuszając go do powietrznej kapitulacji. 

W maju 1918 Porucznik E.G.Forder z  28 Sqn RAF, został zmuszony do lądowania na wrogim lotnisku Feltre w północnych Włoszech, zajętym przez Flik 60/J. Rywalem Amerykanina okazał się być Porucznik Frank Linke-Crawford (a.k.a Sokół z Feltre), który na swoim Aviatiku D.I wymanewrował Fordera zmuszając go do powietrznej kapitulacji.

Co o modelu: do zestawu dokupiłem dedykowaną blachę, a Łukasz z Taurusmodels wyposażył mnie w silnik od Vectora, za co serdeczne podziękowania raz jeszcze składam. Pozostało dopasować żywicę do całej reszty i tu wtopa. Vectorowy Clerget jest większy i pilowanie okaptowania do grubości bibułki nie wystarczyło. Silnik musiał zostać odsłonięty..może to i lepiej